Czym do pracy za granicę?

biznes okazały się przewozy busami do takich krajów, jak Niemcy, Francja czy Hiszpania. Pracownicy udający się tam w celu znalezienia posady potrzebują przecież jakiejś formy transportu umożliwiającej im bezpieczną podróż. Jak si

Czym do pracy za granicę?

Przewóz osób busem

Chociaż możemy zauważyć w ostatnich latach nasilającą się emigrację zarobkową, to jednak i w Polsce często można na tym naprawdę zarobić. Świetnym pomysłem na biznes okazały się przewozy busami do takich krajów, jak Niemcy, Francja czy Hiszpania. Pracownicy udający się tam w celu znalezienia posady potrzebują przecież jakiejś formy transportu umożliwiającej im bezpieczną podróż. Jak się okazuje, transporty busami są jednymi z najbardziej opłacalnych form podróży takich osób, nie tylko dla pracowników udających się do pracy, ale także dla właścicieli firm transportowych. Przejazd busem jest o wiele tańszy bowiem niż na przykład podróż pociągiem, a z drugiej strony w związku z dużym zainteresowaniem może na tym zarobić także właściciel firmy transportowej.


Ustawa o transporcie drogowym

Typy transportu drogowego

Ustawa o transporcie drogowym10 w rozdziale 1, art. 4 wprowadza podziały transportu drogowego:

według kryterium działalności gospodarczej:
transport zarobkowy
transport niezarobkowy ? prowadzony na potrzeby własne
według kryterium terytorialnego
krajowy transport drogowy ? transport zarobkowy charakteryzujący się tym, że całość przewozów odbywa się przy zastosowaniu pojazdów samochodowych lub zespołów pojazdów zarejestrowanych w kraju, na drodze, której początek, koniec oraz trasa przejazdu znajdują się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
międzynarodowy transport drogowy ? podobne wymagania, jak w transporcie krajowym z tą różnicą, że punkt początkowy lub docelowy może znajdować się poza granicami kraju.

Transport drogowy może być częścią składową mieszanych gałęzi transportu, takich jak: transport kombinowany, transport bimodalny, transport multimodalny, transport intermodalny, czy też transport współmodalny. Jest również elementem transportu miejskiego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_drogowy


Zalety rezerwacji internetowej

Rezerwacja przez Internet to obecnie jedna z najczęściej wybieranych opcji nabywania biletów, nie tylko jeśli chodzi o kolej czy samoloty, ale także i przewozy busami. Najczęściej przewoźnicy zachęcają klientów do korzystania z takiej formy zakupu, oferując im nawet kilkudziesięcioprocentowe zniżki w związku z wcześniejszym kupnem biletu. Możliwe są również obniżki cen, gdy pasażer posiada specjalne dokumenty, jak na przykład legitymację studencką czy dokument o niepełnosprawności. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z tej formy zakupu biletu na przejazd. Korzystając z internetowej rezerwacji biletów możemy nie tylko nabyć ważny dla nas dokument uprawniający do przejazdu nie wychodząc z domu, ale także sporo zaoszczędzić.