Promowanie biznesu w internecie

Dodane: 26-01-2015 13:43
Promowanie biznesu w internecie Sposoby na promocję strony w internecie - pozycjonowanie gliwice i kampanie AdWrods. Co lepsze?

Pozycjonowanie jako konkurencyjny biznes w Polsce

Pozycjonowanie jako dziedzina biznesu w Polsce jest świeża, co nie oznacza,...ze nie ma konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz dużo firm , które zajmują się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii prosta, jednak nie każdy się do takiej pracy nadaje. Wymagana jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Dobre słowa kluczowe = dobre efekty

Dobór fraz to istotna kwestia, gdyż od tego zależy czy nasza witryna na dane słowo pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego Seo'wca kwestia doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdyż mogą one nie zgadzać się z treścią strony i totalnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co może zaowocować brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Nie warto oszukiwać przy seo - to szkodzi

Optymalizować pod wyszukiwanie można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Białe seo to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie by nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Takie pozycjonowanie to metoda, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, bez ryzyka wyrzucenia witryny z pozycji. Jest też 'czarne' pozycjonowaie jest to odwrotność białego seo i często daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na realnym spadku pozycji witryny w wyszukiwarce. Smutne jest to, że wiele pozycjonerów używa tą właśnie metodę, co na szczęście jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Czy na pewno wiesz co to pozycjonowanie?

SEO jest to długotrwały proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji zadanej strony w wynikach wyszukiwania. W założeniach to dość proste, jednak jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie łatwe. Przy SEO trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników na przykład: obszar gdzie dana witryna zakłada swoją działalność, ilość konkurencji i wiele innych mniej ważnych rzeczy. Tak jak już wspominałem jest to proces, zatem na efekty trzeba czasami poczekać parę miesięcy. Mamy wiele metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.


Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych